PH 313002 - pH-meter so sklenenou sondou
| Galéria |
![]() |
|---|
Hodnota pH je mierou kyslého alebo zásaditého charakteru vodného roztoku a vzťahuje sa na koncentráciu vodíkových iónov. Čím je pH nižšie, tým je kyslosť vyššia na stupnici od 0 do 14. Čistá voda má pH 7 a považuje sa za neutrálnu. Kvapaliny s pH nad 7 sú zásady alebo alkalické roztoky.
Hodnota pH je obzvlášť dôležitá pre ryby a rastliny v akváriách a jazierkach, pre pitnú a vykurovaciu vodu, bazény a pri výrobe potravín a kozmetiky.
S digitálnym pH metrom PH CHECK ľahko a spoľahlivo určíte hodnotu pH a aktuálnu teplotu.
Hodnoty pH roztokov sú závislé od teploty. Integrovaný teplomer zaisťuje automatickú teplotnú kompenzáciu pre mimoriadne presné výsledky. Stlačením tlačidla HOLD sa zaznamenávajú a trvalo zobrazujú aktuálne namerané hodnoty.
Pravidelná kalibrácia zaisťuje funkčnosť zariadenia a je ľahko vykonateľná.
Pevne pripojená sklenená tyčová elektróda je vhodná najmä na meranie v agresívnych látkach.
pH meter je odolný voči striekajúcej vode podľa IP65 a možno ho po použití vyčistiť pod tečúcou vodou z vodovodu alebo destilovanou vodou. Zariadenie by sa malo vždy skladovať v nádobe dodávanej so špeciálnym roztokom, aby sa zabránilo vysychaniu elektródy.
| Výrobca: | TFA |
| Rozsah pH: | od: 0 do: 14 |
| Rozsah teplota: | od: 0°C do: +60°C |
| Rozlíšenie pH: | 0,1 pH |
| Rozlíšenie teplota: | 0,5°C |
| Presnosť pH: | ±0,1 pH |
| Presnosť teplota: | ±1°C |
| Ďalšie funkcie: | HOLD, kalibračná funkcia, automatická teplotná kompenzácia, zobrazenie stavu batérie |
| Displej: | veľký 2-riadkový |
| Podsvietenie: | áno |
| Kalibrácia pH (automatická): | Automatická kalibrácia jedným dotykom |
| Kalibrácia pH (manuálna): | 1-3 bodová kalibrácia |
| Krytie: | IP65 odolný voči striekajúcej vode |
| Sonda: | Pevne pripevnená tyčová elektróda zo skla (ø12 x 120 mm) |
| Vymeniteľná sonda: | nie |
| Rozmery: | 35 x 20 x 225 mm |
| Hmotnosť: | cca. 69,g |
| Napájanie batériové: | 2x 3V typ CR 2032 - sú súčasťou balenia |
| Príslušenstvo: | Nádoba so skladovacím roztokom |
| Iné: | Zvlášť vhodné na meranie v agresívnych látkach. |
| Príslušenstvo k dokúpeniu: | BUFFER (4,01 / 7,00 / 10,01) |
Môj Košík | 0 položiek









Kliknite na obrázok pre zväčšenie


