PH 313001 - pH meter
| Galéria |
![]() |
|---|
pH je mierou kyslého alebo zásaditého charakteru vodného roztoku a týka sa koncentrácie vodíkových iónov. Čím nižšie je pH, tým vyššia je kyslosť v stupnici od 0 do 14. Čistá voda má pH 7 a považuje sa za neutrálnu. Kvapaliny s pH nad 7 sú zásadité alebo zásadité roztoky.
Hodnota pH je obzvlášť dôležitá pre ryby a rastliny v akváriách a rybníkoch, pre pitnú a vykurovaciu vodu, bazény a pre výrobu potravín a kozmetiky.
S digitálnym pH metrom 313001 môžete ľahko a spoľahlivo určiť hodnotu pH a aktuálnu teplotu.
Hodnoty pH roztokov závisia od teploty. Integrovaný teplomer zaisťuje automatickú kompenzáciu teploty pre mimoriadne presné výsledky. Stlačením tlačidla HOLD sa uložia a trvale zobrazia aktuálne namerané hodnoty.
Pravidelná kalibrácia zaisťuje funkčnosť zariadenia a ľahko sa vykonáva.
PH meter je odolný voči striekajúcej vode s krytím IP65 a po použití ho môžete vyčistiť pod tečúcou vodou alebo destilovanou vodou. Zariadenie by sa malo vždy skladovať v nádobe, ktorá je dodávaná so špeciálnym roztokom, aby sa zabránilo vyschnutiu elektródy.
| Výrobca: | TFA - Dostmann electronic |
| Rozsah pH: | od: 0 do: 14 |
| Rozsah teplota: | od: 0 do: +50°C |
| Rozlíšenie pH: | 0,01 pH |
| Rozlíšenie teplota: | 0,1°C |
| Pracovné podmienky: | pri teplote: 0 až +50°C a pri vlhkosti 0 až 80% r.v. |
| Ďalšie funkcie: | HOLD, zobrazenie stavu batérie |
| Displej: | 2-riadkový LCD |
| Podsvietenie: | áno |
| Kalibrácia pH (manuálna): | kalibračná funkcia |
| Krytie: | IP 65 |
| Sonda: | ponorná |
| Rozmery: | 225 x 35 x 20 mm |
| Hmotnosť: | 69 g |
| Napájanie batériové: | 2x 3V typ CR2032 |
| Príslušenstvo: | Vrátane nádoby so zásobnou tekutinou pre elektródu. |
| Iné: | Automatická kompenzácia teploty |
Môj Košík | 0 položiek









Kliknite na obrázok pre zväčšenie


